תושבים יקרים,

השמירה על איכות הסביבה ביהודה ושומרון היא חובתינו כחלק בלתי נפרד משיבתנו לנחלת אבותינו, עליה חלמנו כל הדורות, ואותה אנו עמלים בע"ה לפתח עבור הדורות הבאים.
ביהודה ושומרון משימתנו חשובה עוד יותר בשל הייחודיות הנופית, המורשת שעוד לא חשפנו המתחבאת בכל פינה, הפיתוח המואץ של ההתיישבות, התעשייה והמסחר, עתודות הקרקע של ישראל לדורות הבאים, ולצערנו גם בגלל שכננו הערבים שפוגעים בסביבה, בדמות שריפות פיראטיות המזהמות את האוויר, פסולת המפוזרת בשטחים פתוחים, ועוד.
הרשויות החברות באיגוד ערים לאיכות הסביבה שומרון משקיעות מזה שנים רבות משאבים רבים באיכות הסביבה מתוך ראיה רחבה זו. מקים ויוזם האיגוד איצ'ה מאיר רקם את הפעילות הייחודית ובשנים האחרונות עובר האיגוד רענון ויחד עם צוות העובדים המקצועיים והמסורים, בראשות המנכ"ל גלעד בן ארי, מצעידים את האיגוד להישגים חדשים ומשמעותיים אשר תורמים לשיפור בריאות ואיכות חיי התושבים ואיכות הסביבה ולפיתוח בר קיימא של המרחב.
חובתינו להמשיך ולהעצים את הפעילות. בתמיכת ממשלת ישראל בע"ה נגדיל את היקף השירותים והתמיכה הנדרשת על מנת שנוכל להמשיך ולפתח את חבל הארץ הנפלא שקיבלנו למשמרת!
החלטת הממשלה ההיסטורית, שהתקבלה ביוני 2022, ליישום תכנית אסטרטגית לטיפול במפגעי סביבה ומפגעים חוצי גבולות ביהודה ושומרון הינה הבסיס איתו אנו שואפים להגברת הפיקוח והאכיפה בתחום הסביבה ביו"ש באמצעות חקיקה, תוספת כוח אדם ותקציבים. אנו פועלים על מנת שההחלטה ההיסטורית תיושם בפועל לטובת תושבי יהודה ושומרון.
איגוד ערים לאיכות הסביבה שומרון, הינו איגוד מקצועי ביותר הרואה את טובת התושבים והסביבה לנגד עיניו. אנו עומדים לרשותכם, התושבים, ומזמינים אתכם לפנות אלינו בכל דבר ועניין.

בברכה,
רפול אנגל
יו"ר האיגוד וסגן ומ"מ ראש המועצה האזורית מטה בנימין